Liečenie hlasom: Ako spev môže zmeniť váš život

Viete spievať?

V duchu už vidím, ako mnohí z vás záporne krútia hlavou. Prečo neviete spievať? Lebo vám to niekto kedysi dávno povedal? Alebo nespĺňate štandardy, ktoré si spoločnosť určila?

Spev ako prirodzený prejav

Nech je to už ako chce, jedno je isté, spev – je náš prirodzený prejav. Spievať vie a aj môže každý, kto má hlas, teda naozaj každý. Nie len tí talentovaní.

Spev je veľmi dôležitý pre náš citový život. Nie je to zbytočné plytvanie časom a energiou. Práve naopak. Ak spievame s radosťou, do krvi sa nám dostávajú hormóny šťastia. Teda energiu skôr prijímame. Dodávame ju sami sebe.

Spev v minulosti

Kedysi ľudia spievali oveľa viac. Spievali pri práci, pri zábave, na oslavách, počas náboženských obradov.

Hlas ako vyjadrenie podstaty

Hlas, ktorým sa prezentujeme pri speve, je vyjadrením našej najhlbšej podstaty, ale iba vtedy, ak mu dovolíme prejaviť sa slobodne. Hlas každého človeka na svete je neopakovateľný, originálny. Vnímavému poslucháčovi dokáže poskytnúť informácie o nedávnych emocionálnych zážitkoch, či dokonca o prekonaných chorobách.

Vnímanie vlastného hlasu

Verím, že každý už aspoň raz v živote počul svoj vlastný hlas z nejakého zvukového záznamu. A každý bol určite prekvapený, ba niekedy až zhrozený, akože to ten môj hlas znie? Som to vôbec ja? No našťastie sami sebe znieme úplne normálne, prirodzene a to je podstatné.

Prečo počujeme svoj hlas inak

To, že svoj hlas počujeme v celkom inej kvalite, než ostatní ľudia, je zapríčinené tým, že vlastný hlas nepočujeme iba ušami, ale aj vďaka vibrácii lebečných kostí a rezonancie vnútri lebečných a ostatných dutín hlavy.

Prekonanie strachu zo spevu

Skúsme zabudnúť na poznámky zo školských čias, aby sme radšej nespievali. Začnime spievať sami sebe, pre radosť, pre zdravie. Možno pár minút ráno a večer pri vykonávaní osobnej hygieny.

Liečenie zvukom pomocou vlastného hlasu

Ak budeme vytrvalí a systematickí, na kvalite nášho prežívania sa to určite prejaví. Bude to liečenie zvukom pomocou vlastného hlasu.

Zdieľať:

Facebook
LinkedIn
VK
Telegram

Podobné články