Soundhealing: Umenie nájsť pokoj v hektickom svete

Denne sme obklopení rôznymi zvukmi. Hluk sa stal prirodzenou súčasťou našich životov. Chvíle ticha sú dnes ničím výnimočným. Ak sa nám aj podarí nejaké tiché miesto nájsť, naša myseľ zvyčajne mlčať nevie. Myšlienky sa valia jedna cez druhú, náš dych je plytký, svaly napäté. Takže čas strávený v tichu, ale s kričiacou mysľou nám príliš pohody do života neprinesie.

Liečivá sila ticha a zvukov

A pritom asi každý pozná výrok, že ticho lieči. Lenže nie len ticho, ale aj niektoré zvuky majú schopnosť liečiť, upokojiť, regenerovať.

Z vlastnej skúsenosti vie asi každý, ako úžasne sa nám odpočíva, spí pri zvuku jarného dažďa, ako upokojujúco znie šušťanie suchého lístia, či žblnkanie potoka.

Výzvy mestského života

Realita života v mestách je ale taká, že zvuky dažďa sa zvyčajne miešajú so zvukmi okoloidúcich áut, najbližší žblnkajúci potok je vzdialený niekoľko kilometrov a na prechádzky v jesennom lístí má pri dnešnom rýchlom tempe len málokto čas.

Moderné riešenie: Sound Healing

Tak, ako už nemusíme chodiť za potravou na dlhé výpravy do lesov, nemusíme ani za zvukmi prírody chodiť ďaleko. Zvukoterapia, tiež sound healing je dnes dostupná každému človeku, ktorý si chce zachovať dobré duševné aj telesné zdravie.

Čo je Sound Healing?

Sound healing je metóda, ktorá využíva zvuky rôznych špecifických nástrojov na dosiahnutie telesného uvoľnenia a psychickej pohody.

Zaraďte do svojho života sound healing, ako úžasný spôsob eliminácie stresu, utíšenia mysle a uvoľnenie tela. Samozrejme, že nad skutočnú prechádzku v prírode si treba nájsť čas vždy, keď sa dá, no keď sa nedá, je tu sound healing.

Zdieľať:

Facebook
LinkedIn
VK
Telegram

Podobné články