Prepracovanosť – vážny problém modernej spoločnosti

Človek potrebuje pracovať, tvoriť. Nielen z ekonomických dôvodov. Práca človeka rozvíja, kultivuje, pomáha vytvárať sociálne a profesionálne väzby. Dodáva mu pocit užitočnosti. Ale všetko by sa malo robiť s mierou, teda aj pracovať.

Aká je však realita? Počet prepracovaných a unavených ľudí stále narastá. Prvým varovným signálom, že to s prácou preháňame je strata radosti z práce, bezdôvodná únava, stavy úzkosti, niekedy až depresia.

Je teda viac než nutné nájsť rovnováhu medzi prácou a odpočinkom.

Pod slovom oddych, relax si ale každý predstaví niečo iné. Pre niekoho je oddychom práca v záhrade, pre iného posedenie v kaviarni a pre ďalšieho zas sledovanie televízneho programu, či surfovanie na internete.

Každú z týchto aktivít možno považovať za oddych iba čiastočne. Pozornosť je vždy zameraná na nejakú činnosť, dej.

No skutočný relax je niečo oveľa viac. Odpočinúť si má telo, aj myseľ.

S telesným uvoľnením zvyčajne nemáme až taký problém. No oveľa, oveľa horšie ja to už s utíšením večne pracujúcej mysle, upokojením rozbúrených emócií.

Na dosiahnutie takéhoto pokojného stavu je potrebný pravidelný „tréning“. Len málokto dokáže upokojiť svoju myseľ len tak, na povel.

Geniálny spôsob, ako sa vyhnúť prepracovanosti a všetkému, čo s ňou súvisí, je pravidelný sound healing.

Sound healing nie je nič nové. Na upokojenie a dosiahnutie meditačného stavu ho používali všetky orientálne národy.

Pri sound healingu sa o navodenie úžasného stavu pokoja postarajú tibetské spievajúce misky, zvonkohry, dažďové stĺpy a palice.

Vašou jedinou úlohou pri tom je pohodlne ležať/sedieť a dovoliť zvuku, aby konal svoju prácu – odstraňoval energetické blokády, synchronizoval činnosť ľavej a pravej mozgovej hemisféry,    

Zdieľať:

Facebook
LinkedIn
VK
Telegram

Podobné články